Project

Projekt ewoluował w trakcie powstawania. Parokrotnie zmieniał swoją formę dzięki czemu dojrzał do kształtu,
który – mamy nadzieję – broni się jako całość.
Chcieliśmy wypracować koncept spójny stylistycznie, nietuzinkowy, łączący zarazem funkcję dzieła autorskiego z wydawnictwem prestiżowym.
Zaprosiliśmy do współpracy pisarkę i poetkę Zofię Staniszewską oraz dwójkę utalentowanych młodych fotografów
Marcina Morawieckiego i Annę Bajorek.
Przyjęliśmy, że album to konstrukcja suwerennych autorskich fotografii, tekstów i ilustracji ujęta w formie książki.
Obok tekstów i fotografii wydawnictwo zawiera stylizowaną typografię nawiązującą do “historii” przedstawionych postaci.
Każdy kolejny układ w jakiś sposób wyraża graficznie opis danej osoby. Formy typograficzne mają zaciekawiać i budować pewne napięcie.

 

Open publication - Free publishing - More chigo design

MARCIN MORAWICKI FOTO
Kończy studia w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie i na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje i mieszka w Warszawie. Współpracował z Polską edycją magazynu Forbes, wydawnictwem Bauer, magazynem Sukces, Przegląd i Elle.
Pracował w Pinupstudio w Warszawie.
Członek grupy artystycznej Another Photographer.
Autor filmów video, od 2003 roku prowadzi bloga.

ZOFIA STANISZEWSKA TEKSTY
Pisarka i poetka. Autorka dwóch powieści dla dorosłych Czarownicy z Radosnej i Mojej les; humorystycznej książki o savoir-vivrze dla dzieci Ale plama, czyli dobre maniery i domowe afery oraz bajek terapeutycznych. Jej tomik wierszy Jak to było z Zofią i gwiazdą wydało Stowarzyszenie Liberum Arbitrium jako nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca w Międzynarodowym Konkursie Poetyckim O Miecz i Złote Klucze Tuchowa. Współpracuje z pismem dla dzieci Świerszczyk, w którym ukazują się jej bajki z cyklu Wielkie Czytanie. Sztuce teatralnej Urodziłaś się prostytutką przyznano w 2009 r. główną nagrodę na WINDOWISKU – Gdańskim Festiwalu Teatralnym.

ANNA BAJOREK FOTO
Filozof z wykształcenia, obecnie kończy studia w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Współpracowała z tygodnikiem Przekrój jako fotoedytor, fotograf oraz autor multimediów. Publikowała w Przekroju, Lampie, Press. Autorka filmów video, artykułów o tematyce fotograficznej, wystaw. Członek grupy artystycznej Another Photographer. Od 2007 mieszka i pracuje w Warszawie.

TOMASZ SZURKOWSKI TYPO
Założyciel agencji kreatywnej CHIGO. Absolwent Wydziału Grafiki Użytkowej i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej Schola Posnaniansis w Poznaniu. Niepoprawny optymista z zacięciem do ulepszania świata. Dyrektor kreatywny z doświadczeniem w pracy dla najważniejszych komercyjnych marek. Laureat wielu nagród, w tym nagrody Kreatura. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej [STGU].

BARTOSZ WĄGROWSKI TYPO
Projektant. Stara się kierować zasadą: „rób coś na całość, albo nie zaczynaj”. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej [STGU].