Łatwiej nie znaczy lepiej

Laureatka Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy, redaktorka Trójki w Polskim Radiu. Jej zainteresowania to: marketing polityczny, polityka regionalna, zarządzanie zasobami ludzkimi, psychologia, podróże, wędrówki górskie, rower
i ostatnio wspinaczka. Bez wątpienia płynie w niej góralska krew.

Do wyboru studiów na WSB-NLU skłoniły ją: renoma szkoły, nowatorskie podejście do nauki oraz indywidualne podejście do studenta. Uczelnia dała jej poczucie, że ciężka praca nigdy nie idzie na marne i ugruntowała przekonanie, że nigdy nie wolno się poddawać. Studiom zawdzięcza też fantastycznych przyjaciół. Nie zapomnę – mówi Bogusława – jak dziekan zapytał: łatwiejszy temat pracy licencjackiej czy trudniejszy – bez zastanowienia powiedziałam: trudniejszy. I to chyba był początek – dodaje z uśmiechem. Została laureatką II nagrody w IV konkursie Samorządu Terytorialnego na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie i licencjackie dotyczące samorządu terytorialnego i zagadnień decentralizacji. Tytuł jej pracy magisterskiej brzmiał: Wzmocnienie skuteczności polityki regionalnej w wyniku zmiany systemu wdrażania funduszy pomocowych UE na przykładzie województwa małopolskiego.

Odbyła praktyki w Ministerstwie Kultury w Biurze Dyrektora Generalnego. Wyniesione stąd doświadczenie z pewnością zaprocentowało w jej pierwszej pracy w Programie Trzecim Polskiego Radia w redakcji „Aktualności”. Następnie Bogusława znalazła zatrudnienie w Urzędzie Gminy Poronin, w Spółce Skarbu Państwa, a od jakiegoś czasu pracuje na własny rachunek. Jest to branża consultingowa związana z pozyskiwaniem, zarządzaniem i rozliczaniem projektów. Wymaga różnorodnych umiejętności i indywidualnego podejścia. Bogusławie właśnie taki typ pracy najbardziej odpowiada. Ocenia projekty merytorycznie oraz prowadzi wykłady i szkolenia między innymi dla urzędników. Może pochwalić się bardzo wysokimi kompetencjami związanymi z pozyskiwaniem pieniędzy z UE oraz prowadzeniem i rozliczaniem projektów. Dzięki dofinansowaniu wspiera lokalne społeczności, co jest niesłychanie ważne dla „małych ojczyzn”.

Nakręca ją świadomość aktywnego udziału w zmienianiu rzeczywistości, na przykład poprzez budowanie infrastruktury, tworzenie projektów miękkich, zaangażowanie w pomoc młodzieży.

Jest odważna, kontaktowa, zdecydowana, kreatywna, odpowiedzialna i bierze życie pełnymi garściami. Klucz do satysfakcji: nigdy nie stać w miejscu, wyznaczać nowe cele i je realizować. Ciągle ma poczucie, że za mało robi i jeszcze wszystko przed nią.

Pełni funkcję eksperta w Komisji Oceny Projektów w Euroregionie Tatry
w Programie Europejskiej Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja. Pewnie dlatego, że jej pasją są góry, w których czuje się naprawdę wolna.