Tanecznym krokiem

„To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak satysfakcjonujące”.
Paulo Coelho

Magia Nowego Sącza, jego urok: góry i jeziora sprawiły, iż osiadła w nim na trzy lata. Dzięki pobytowi w WSB-NLU nawiązałam wspaniałe przyjaźnie, które, mam nadzieję, przetrwają próbę czasu – mówi Ola. – Moja ukochana Babcia pochodzi z tych okolic, więc studiując czułam jej obecność wokół mnie. Na Uczelni wydarzyło się wiele istotnych spraw, które związane były z zaangażowaniem się Oli w życie Alma Mater. Działała w wielu organizacjach studenckich, tworzyła angielskojęzyczny „Ampersand Magazine”, studencki program radiowy CampusFM, zajmowała się projektami w AIESEC oraz wykorzystała ten cenny czas na staże i praktyki. Była  stypendystką Uczelni ze względu na wysokie wyniki w nauce – ukończyła z wyróżnieniem studia na ścieżce angielskiej. Jednym z najważniejszych wydarzeń studenckich była możliwość uczestniczenia w konwersatorium Przywództwo w Czasach Współczesnych pod kierownictwem prof. Krzysztofa Pawłowskiego.

Po ukończeniu studiów w Nowym Sączu zdobyła wykształcenie w Pekinie. Chiny to wielonarodościowy tygiel – relacjonuje – który jest przyjazny dla wielu osób. Łatwo jest w tym wszystkim o nawiązywanie cennych znajomości, które pozwolą rozwijać własny networking. Podczas studiów na kierunku Master of Arts in Global Business Journalism współpracowała z China Radio International, które nadaje w ponad 50 krajach na świecie. Cenne wskazówki i doświadczenie zdobywała w Redakcji Polskiej, w której była odpowiedzialna za felietony, wywiady i komentarze do codziennych wydarzeń. Była dziennikarką i felietonistką magazynu „Wprost”, Programu Pierwszego Polskiego Radia, „Dziennika Polskiego”, Radia Galicja. Jakby nie dość było tych zajęć, pracowała jako data manager w International Data Corporation i jako nauczycielka języka angielskiego w wielu szkołach językowych na terenie Pekinu.

Przed nią nowy rozdział w karierze i ma nadzieję, że będzie on pełen sukcesów. Ola jest w trakcie otwierania własnej szkoły językowej. Wykształcenie zdobyte w WSB-NLU pomaga jej przy rozwijaniu biznesowych skrzydeł. Zajmuje się teraz marketingiem i pozyskiwaniem klientów dla centrum nauki języka angielskiego Fluent English w Pekinie. Zdobyła odpowiednie certyfikaty pozwalające na wykładanie po angielsku. CELTA wydawany jest przez Uniwersytet Cambridge w Wielkiej Brytanii i uznawany na całym świecie. TEFL przydatny jest w motywowaniu studentów do nauki i zapewnia znajomość wielu cennych metod nauczania. Jej szkoła będzie skierowana do studentów chcących poszerzyć znajomość języka angielskiego oraz do tych, którym zależy na posługiwaniu się innymi językami, takimi jak niemiecki, rosyjski czy hiszpański.

Nie lubię siedzieć w jednym miejscu i nie mieć nic na głowie – przyznaje – udowodniłam to wiele razy będąc w Nowym Sączu, gdzie z pasją angażowałam się w nowe projekty i przedsięwzięcia zawodowe. Nie boję się zmian, szybko aklimatyzuję się w nowym środowisku i nawiązuję przyjaźnie. Lubię wyzwania, dlatego też właśnie zdecydowałam się na przyjazd do Pekinu. W przyszłości planuję studia doktoranckie w   tanach Zjednoczonych. Chcę związać swoją przyszłość z renomowaną uczelnią, wchodzącą w skład Ligi Bluszczowej i poszerzać wiedzę w zakresie zachowań konsumenckich, w szczególności dzieci.

Poza tym Ola odniosła wiele sukcesów na polu tańca towarzyskiego, zdobyła wiele klas tanecznych, uczestniczyła w wielu turniejach i szkoleniach. Swoją pasję zabrała do Pekinu, gdzie na Uniwersytecie Tsinghua stała się częścią grupy tanecznej jako jedyna osoba z zagranicy. To było dla niej bardzo duże wyróżnienie. Do dzisiaj wspomina wiele miłych momentów spędzonych podczas zajęć i treningów.