Live your dreams

Nocna panorama Starego Miasta w Dubrowniku? Wschód księżyca nad Operą
w Sydney? Bajecznie podświetlony Tower Bridge w Londynie? Victor odwiedził ponad pół setki krajów, by sfotografować najciekawsze miejsca świata. Swoją pasję wykorzystuje, by uzyskane z fotografii pieniądze przekazywać organizacjom charytatywnym. W pierwszym roku działania zebrałem na ten cel ponad 5000 dolarów, w latach następnych mam ambicję zebrać jeszcze więcej – przyznaje.
Moje zdjęcia można obejrzeć na www.tinyurl.com/victormarzphotography.

Stały w dążeniu do celu. „Od zawsze” jego marzeniem było zostanie międzynarodowym biznesmenem. W trakcie studiów i praktyk w różnych firmach zdecydował się zostać konsultantem biznesu dla międzynarodowych korporacji, bo w tej specjalizacji widział największe zastosowanie dla swojej wiedzy i zdobytego wcześniej doświadczenia. Wybrał określoną ścieżkę rozwoju i edukacji, aby umożliwić sobie dążenie do kariery międzynarodowego konsultanta biznesu, doradzając potężnym organizacjom we wdrażaniu strategii i systemów biznesowych, a także rozwiązań technologicznych.

Pochodzenie ma polskie, wychował się w Niemczech, mieszkał w Stanach Zjednoczonych oraz Australii. To wszystko miało wpływ na jego wybory
i rozpoczęcie kariery w Melbourne.

Tytan pracy: postanowił studiować w języku polskim, choć praktycznie go nie znał
i choć mógł w WSB-NLU bez najmniejszego problemu zdobywać wiedzę w języku angielskim. Zamierzał jednak poznać swoje korzenie, a przy okazji dokonać rozpoznania ważnego rynku Wschodniej Europy. W Nowym Sączu nawiązał znajomości i przyjaźnie z wieloma osobami, z którymi do dziś utrzymuje kontakt.

Pracował już w wieku 13 lat. W późniejszym czasie został konsultantem biznesowym w biurze prezesa największej niemieckiej firmy doradczej zarządzania zasobami ludzkimi Kienbaum Management Consultants oraz w firmie SAP
w Walldorf, Sydney i Melbourne. W SAP pracuje już ósmy rok, gdzie pełni funkcję Senior Value Engineering Consultant. Doradza klientom z Australii i Nowej Zelandii, w jaki sposób najlepiej wdrożyć rozwiązania technologiczne w biznesie, aby zmaksymalizować rentowność inwestycji i równocześnie wdrożyć konkretne strategie biznesowe. Są to często kompleksowe, wieloletnie, niezmiernie kosztowne programy transformacji biznesu.

Doradzam, jak opracować sprawozdanie finansowe dla właściciela potężnej inwestycji, prezesa organizacji lub rady nadzorczej firmy publicznej. Do dzisiejszego dnia napisałem sprawozdania finansowe dla tego typu transformacji na sumę ponad półtora miliarda dolarów.

Uważa, że nieprzerwana chęć rozwoju, głód edukacyjny, szczerość w stosunku do siebie i innych oraz chęć współpracy są kluczową cechą sukcesu zawodowego. Ogromną przyjemność sprawia mu, gdy widzi wdrożony plan, który powoduje, że organizacja staje się bardziej konkurencyjna, co z kolei często skutkuje polepszeniem życia pracowników firmy.

Od dwóch lat jestem członkiem grupy „SAP High Potentials”. Obecnie żyję
i pracuję w Singapurze, dokąd wyjechałem ze względu na półroczny program rozwoju osobistego „SAP Fellowship” dla pracowników z „High Potentials”. Jestem odpowiedzialny za rozwój naszego biznesu z sektorem farmaceutycznym, biotechnologicznym i tym, zajmującym się urządzeniami medycznymi,
a wszystko to na rynku Azja-Pacyfik i Japonia. W ciągu 10–15 lat planuję zostać niezależnym, wysoko cenionym doradcą kadr zarządzających i rad nadzorczych największych firm i organizacji międzynarodowych.

W parę lat po studiach Victor dał namówić się na napisanie kilku artykułów pod wspólnym tytułem Live your Dreams dla angielskojęzycznej gazety WSB-NLU „Ampersand”. Był to swego rodzaju barwny i niezwykle motywujący poradnik, jak najefektywniej wykorzystać okres studiów pod kątem przyszłej kariery zawodowej.