Nie liczy się cel, liczy się droga

Studia nauczyły go, że nie ma rzeczy nieosiągalnych, a im człowiek ma mniej pieniędzy na realizację pomysłów, tym większa szansa, że osiągnie cel. Bartek zapoczątkował w WSB-NLU działalność międzynarodowej organizacji studenckiej AEGEE. Wspólnie z nią oraz szwedzkim Dalarna University organizował szkoły letnie dla studentów z Europy The Summer University Program. Zdobyte doświadczenie przy realizacji międzynarodowych projektów przekonało go, że dystans pomiędzy nami, a światową czołówką jest znacznie mniejszy niż mogłoby się wydawać.

Pierwszą umowę o pracę podpisał z jedną z najlepszych profesjonalnych firm doradczych. Miał uczestniczyć w międzynarodowym projekcie badawczym dotyczącym procesu stanowienia prawa w Polsce. Była to oferta przewidziana na kilka miesięcy pracy nad ciekawym zagadnieniem. Projekt przerodził się w jedną
z dwóch największych inicjatyw Ernst & Young w Polsce. Po dwóch latach prac badawczych Bartek mianowany został menadżerem programu Ernst & Young Sprawne Państwo, którego celem jest inicjowanie i wspieranie działań na rzecz poprawy funkcjonowania instytucji publicznych.

Po ponad sześciu latach zaangażowania w program Sprawne Państwo, Bartek zmienił „barwy” na pracę w Narodowym Banku Polskim.

Jednym z głównych elementów motywujących mnie do pracy jest wiara
w słuszność wykonywanych zadań. Ponadto uważam, że satysfakcja zawodowa jest niemożliwa do osiągnięcia bez realizacji w sferze osobistej. W moim przypadku wymierne efekty pracy zawodowej pozwalają mi na realizowanie „dużych” marzeń, tych związanych z rodziną, oraz mniejszych, dotyczących podróży motocyklowych. Motto moich wyjazdów mówi, że nie liczy się cel podróży,
a przyjemność podróżowania. Moim marzeniem są podróże na wschód – najpierw do Gruzji przez Turcję, a w przyszłości chciałbym dotrzeć drogą lądową do Indii. Oczywiście za pozwoleniem rodziny
– dodaje z uśmiechem.