Kartka z tablicy ogłoszeń

Zaraz po maturze wsiadł w autobus i pojechał na rok do Londynu. Pracował
w barach kanapkowych i restauracjach, zdobywając pierwsze doświadczenie zawodowe i udowadniając, że poradzi sobie zaczynając od zera.

O WSB-NLU usłyszał od kogoś w Wielkiej Brytanii i po powrocie do kraju zdał egzaminy. Nie trafił do wymuskanego i gotowego kampusu, ale raczej na plac budowy, gdzie część zajęć odbywała się w dawnym biurowcu, a inne w halach produkcyjnych. Miał poczucie, że ducha szkoły dopiero „powołują do życia”.
W Nowym Sączu panowała atmosfera wspólnoty studentów i wykładowców, którzy mieli dużo entuzjazmu i przekonania, że konstytuują nietypową Uczelnię. Można było liczyć na ogólną życzliwość (nawet pani z kawiarni na parterze budynku A czasem pozwalała przesunąć płatność za kawę :D ).

Kiedyś z kolegą na tydzień przed sesją znaleźliśmy na tablicy odręcznie napisaną kartkę o możliwości uczestnictwa w wyjeździe do Niemiec, aby nawiązać relacje partnerskie z Fachhochschule Hof – mówi Cezary.
– Zastanawialiśmy się może pół godziny, po czym poprzekładaliśmy egzaminy
i ruszyliśmy w małej grupie z pierwszą wizytą. Wizyt było jeszcze wiele, w obie strony. Szkoła otrzymała w rezultacie wsparcie finansowe na budowę akademików, a my nawiązaliśmy wiele przyjaźni (w czasie tych wyjazdów poznałem moją żonę) i zdobyliśmy pierwszą pracę. Nic nie wskazywało, że ta odręcznie napisana kartka przyczepiona w prawym dolnym rogu tablicy ogłoszeń budynku A tak bardzo wpłynie na nasz los.

Cezary od 13 lat związany jest z sektorem bankowości korporacyjnej. Pierwsza praca w HypoVereinsbank była efektem właśnie wyjazdów do Fachhochschule Hof. Następnie Cezary został zatrudniony w Banku BPH, w którym przeszedł wiele szczebli w obszarze sprzedaży. W rezultacie zajął się wdrażaniem rozwiązań
z zakresu CRM-u dla obsługi klientów bankowości korporacyjnej. Tę działalność kontynuował między innymi także po fuzji BPH z Bankiem Pekao SA. Od momentu rozpoczęcia pracy w ramach grupy BRE zarządza Departamentem Controllingu
i Analiz Bankowości Korporacyjnej. Ponadto w ramach pełnionych obowiązków jest członkiem rady nadzorczej spółki leasingowej BRE Leasing oraz BRE Faktoring.
W kwietniu 2012 Cezary ukończył Advanced Management Programme w IESE University of Navarra w Barcelonie.

Bardzo lubię biegać, choć ostatnio trapią mnie kontuzje – przyznaje Cezary
– ukończyłem nawet kilka maratonów. Bieganie mnie wycisza i uspokaja po stresującym dniu. W tym sporcie podoba mi się to, że bez dobrego przygotowania nie da się improwizować, liczy się systematyczność, konsekwencja i determinacja. Długi bieg odsłania wszystkie braki w przygotowaniu. Trzeba się nauczyć odpowiednio rozkładać siły, ale i tak może nas zaskoczyć niespodziewane: deszcz, śnieg lub burza.